Faydam Görüntü İşleme Tabanlı Kalite Kontrol Sistemi

Faydam Teknolojinin geliştirmiş olduğu “Görüntü işleme tabanlı kalite kontrol sistemi” seri üretim yapan işletmelerde hata bulma ve ayıklama konusunda hızlı, etkili ve uygun maliyetli çözümler sunan bir teknolojidir.

Seri üretim hatlarına yerleştirilen, Faydam görüntü işleme kalite kontrol sistemi ile ürünün üretim esnasında hataların tespit edilerek anlık olarak ayıklanması sağlamakta ve işletmeye kalite kontrol sürecinde önemli avantajlar sağlamaktadır.

İşletmelerde hali hazırda kullanılan kalite kontrol işlemleri manuel olarak yapılmaktadır. İnsan gözünün algılama hızından kaynaklanan sorunlar nedeniyle  çok fazla zaman harcama ve  iş gücünü yükseltmekte buna bağlı olarak uzun vadede işletme maliyetlerini artırmaktadır.

Üretim hattına yerleştirilen kamera sayesinde  üretilen ürünü anlık olarak izlenir ve daha önceden yazılıma tanımlanan standartların dışına çıkıldığında uyarı veren bir teknolojidir. Sistem temel olarak dört aşamadan meydana gelmektedir. Bunlar sırasıyla görüntü elde etme, görüntü iletimi, görüntü işleme ve kusur tespitidir.

Faydam görüntü işleme tabanlı kontrol sistemi  sayesinde üretim tesislerinde kapasite ve verimliliği artırabilir hassas ölçümler yaparak ve mükemmele yakın ürünleri son kullanıcıya ulaştırabilirsiniz.